דיאטת אטקינס

 

 

דיאטת אטקינס

 

דיאטת אטקינס היא דיאטה בעלת קווי דמיון לדיאטה הקטוגנית.

שתי הדיאטות מכילות כמות גבוה של שומן וכמות נמוכה של פחמימות, ושתיהן מובילות לייצור קטונים בגוף (חומרים כימיים שנוצרים כתוצאה מפירוק שומנים ) ויכולות להקטין או למנוע התקפיים אפילפטים אצל חולים הסובלים מאפילפסיה, דיאטת אטקינס פשוטה יותר לביצוע ע"י המשפחה והילדים לעומת הדיאטה הקטוגנית.

 

המצרכים הנחוצים לעשיית הדיאטה זמינים בכל המכולות, סופרים ומסעדות. דיאטת אטקינס גם מאפשרת לילד לבחור מזונות שלא בתפריט מהקפיטריה בביה"ס או במסעדה, דבר שהוא בלתי אפשרי בדיאטה קטוגנית.

דיאטת אטקינס מתאימה לילדים מגיל 7.

 

כאשר מתחילים את דיאטת אטקינס לטיפול באפילפסיה:

  • שלב ראשון : להוריד פחמימות וסוכרים ע"מ להרגיל את המטופל לדיאטה. ניתן לאכול חלבונים ושומנים באופן חופשי (תקופה של שבוע )
  • שלב שני: כדי להגיע ליצור קטונים יש לתת את דיאטה עם 10 גר' פחמימות בלבד לילדים ו-15 גרם פחמימות ליום למבוגרים. לעיתים יש צורך בהגבלה קלורית. תוך 3 ימים אמורים להופיע קטונים בשתן ,וכן יש לבדוק עם קטוסטיק קטונים בשתן בשלב זה 3 פעמים ביום ולאחר מכן יש לבדוק רמות קטונים בשתן פעמיים שלוש בשבוע (ו\או כאשר יש הופעה של התקפים ללא סיבה).
  • שלב שלישי : לעיתים ניתן להגדיל את כמות הפחמימות ביום ל-20 גרם, כמו כן, יש להמשיך לבדוק קטונים בשתן פעם בשבוע לפחות. הבדיקה מאפשרת בקרה על הדיאטה, אם יש יצור של 2+-3+ קטונים בשתן ,זה אומר שיש שמירה טובה על הדיאטה .

 

  • יש לקחת מולטיויטמין ותוסף סידן כל יום .